רכישת זרעי קנאביס ב-4 צעדים פשוטים

איך לפתוח תיבת דואר דיסקרטית? איך לשלם מבלי להשאיר עקבות, מאיפה ולאן כדאי להזמין את הזרעים ואיזה סוג משלוח לבחור: כל מה שצריך לדעת בנוגע להזמנה בטוחה של זרעי קנאביס באינטרנט ב-4 צעדים פשוטים.

*** כל הכתוב בידיעה זו מתייחס למדינות בהן הזמנת זרעי קנאביס וגידול קנאביס הם חוקיים לחלוטין או בעבור אלו שקיבלו לכך רשיון מהמנהל על פי כל דין ***

לפני ההזמנה – דברים שכדאי לדעת

הזמנה של זרעי קנאביס היא (עדיין) לא בדיוק כמו הזמנה של מוצר באמזון או איביי, לכן כדאי להבין היכן הדברים עומדים לפני שניגשים להזמין.

דעו את ההשלכות:

כפי שכולנו ודאי יודעים – הקנאביס (עדיין) לא חוקי בכל מקום, וזה כולל את כל החבילה: החזקה/צריכה אישית (גם החזקת זרעים), סחר וכמובן גידול.

תפיסה של חבילת זרעים בידי המשטרה עלולה להוביל להליכים פליליים כגד המעורבים, על אף שלא חמורים למדי.

החדשות הטובות:
1. רוב מוחלט, ברור וכמעט ללא יוצא מהכלל של חבילות הזרעים מגיעות ליעדן בשלום.
2. רוב העונשים על החזקת זרעים הם בדיחה (עיכוב והביתה – בדיוק כמו תפיסה של ג’וינט).

למרות שמדי פעם צצים פרסומים בתקשורת על תפיסות של חבילות זרעים בידי רשויות המכס במדינות השונות – חשוב לזכור כי התפיסות הללו הן טיפה בים: ההערכות הן כי בסופו של דבר בין 1% ל-3% מחבילות הזרעים נתפסות, אם בכלל.

4 צעדים לרכישת זרעים – שלב אחרי שלב

זרעי קנאביס משובחים
זרעי קנאביס משובחים

שלב ראשון: מציאת כתובת נמען

הסכנה הפלילית המשמעותית ביותר הכרוכה בהזמנת זרעים איננה בכלל בתפיסה של הזרעים אלא בעובדה שתפיסה זו מהווה לשוטרים עילה לחיפוש בכתובת הנמען – שם הם עלולים למצוא ראיות לעבירה אחרת – שתהיה שווה התייחסות מבחינתם.

חשוב להבין שהמערכת המשפטית עוברת יחד עם כל החברה את אותו תהליך “נורמליזציה” של הצמח – נכון להיום, ברוב המוחלט של מקרי התפיסות בהן הראיות היחידות שנמצאו היו הזרעים בלבד החשוד שוחרר כעבור עיכוב קל, במקרים רבים גם לא מוגש כתב אישום בעקבות המגמה המדוברת (והמבורכת) של מערכת המשפט להקל ראש בעברות מהסוג הזה.

אם אתם מגדלים את הקנאביס בבית ו/או מחזיקים כמויות גדולות שלו בבית, הרעיון הטוב ביותר עבורכם הוא למצוא חבר שישתף פעולה ויסכים שהכתובת שלו תשמש ככתובת היעד לחבילה, כאשר לכל אורך התהליך מרגע ביצוע ההזמנה, עד הגעת החבילה ועד חצי שנה לאחר מכן לפחות יש להקפיד על כך שהדירה תהיה “נקייה”. אם אתם לא מגדלים בבית ומחזיקים רק כמויות לשימוש עצמי, לא אמורה להיות בעיה חריגה.

יש מגדלים הנוהגים “לדלג” על מציאת הכתובת החלופית ופשוט מזמינים אליהם הביתה – מומלץ להימנע מפעולה שכזו מכיוון שגם במידה והדירה עצמה “נקייה” בזמן שהחבילה נתפסת – הכתובת עצמה כבר “נשרפה” בכך שהיא זכתה לתשומת לב המשטרה.

נחזור ונדגיש שהסיכויים לתפיסה הם נמוכים וההשלכות הפליליות אינן חמורות (באופן יחסי), כך שלא אמור להיות קשה במיוחד למצוא חבר ראוי שישמש בתור “קוף” לזמן קצר.

בכל שבוע נכנסים לישראל קרוב ל-2 מיליון דברי דואר - אז מי השוטר הראשון שמתנדב לחפש?
בכל שבוע נכנסים לישראל קרוב ל-2 מיליון דברי דואר – אז מי השוטר הראשון שמתנדב לחפש?

שלב שני: בחירת זרעי קנאביס מועדפים

המבחר העצום של זני הקנאביס הקיימים בשוק היום מאפשר לכל אחד לגדל את הזן המתאים לו מבחינת ההשפעה הרצויה ולא פחות חשוב מכך – מבחינת אופי הגידול. יש זני קנאביס שמפריחים במהרה וכאלה שייקח להם לפחות מאה ימים לפרוח, זני קנאביס ענקיים שמיתמרים לגובה של שני מטרים ויותר וזנים גמדיים בגובה של כמה עשרות סנטימטרים, זנים עסיסיים המפיצים ניחוח חזק וזנים “רגועים” יותר שכמעט לא מדיפים כלום.

בכל מקרה חשוב שהמגדל יקח בחשבון את כל הפרמטרים השונים הקשורים לתהליך הגידול לפני שהוא בוחר את הזן המיועד – מומלץ לקרוא את “המדריך לבחירת זן מתאים לגידול” כדי להכיר טוב יותר את הגורמים המשמעותיים במשוואה ואת “המדריך לבחירת זן קנאביס מתאים מבחינה בריאותית” לצורך התאמה לאלו המבקשים מזור רפואי.

כדאי לערוך רשימה של מספר זנים שונים מכיוון שלא כל חברות הזרעים מחזיקות בכל היצע הזנים הקיים, כך ניתן לשמור על מספר אופציות פתוחות למקרה שבו חלק מהזנים הרצויים לא מצויים בארסנל שלה.

שלב שלישי: בחירת חברת זרעים

כמה נקודות חשובות בנוגע לחברות הזרעים:

אמינות: מהפכת הלגליזציה העולמית הביאה עימה את הופעתן של עשרות חברות זרעים מרחבי העולם. מצד אחד זו מגמה חיובית המגבירה את התחרותיות ומכריחה את החברות השונות להשתפר לטובת הלקוח, אולם מצד שני זה גרם לכך שאנשים רעים מנצלים את השוק הזה ומפעילים חברות זרעים פיקטיביות או פיקטיביות למחצה – מהסיבה הזו חשוב לוודא שחברת הזרעים אמינה.

בעמוד “רכישת זרעים” ניתן למצוא רשימה של חברות זרעים מומלצות ובהן מבחר אדיר של זרעי קנאביס. כמו-כן ניתן תמיד לקרוא ביקורות ולערוך בירור בפורומים אינטרנט אודות חברות זרעי קנאביס אמינות נוספות.

חברות זרעים על רמה משקיעות באריזת המוצר
חברות זרעים על רמה משקיעות באריזת המוצר

מבחר זנים: חברות זרעי הקנאביס בחו”ל עובדות בשיתוף פעולה עם מגדלים ומשביחי זנים ספציפיים – יש חברות המתהדרות במבחר עצום של זני קנאביס שונים ואילו אחרות מייחדות את עצמן עם מבחר יותר “אקסקלוסיבי” של זנים “אקזוטיים” ונדירים יותר – לכן מומלץ לבחון את המבחר בקטלוג הזנים של כל חברה ולוודא כי הוא אכן עונה על הצרכים.

אופן התשלום: חשוב לבדוק אילו אמצעי תשלום מתקבלים על-ידי החברה בטרם ביצוע ההזמנה. ברוב המקרים חברות הזרעים מציעות מגוון רחב של אמצעי תשלום שונים: כרטיס אשראי, שליחת מזומן בדואר, העברה בנקאית, צ’ק ואפילו ביטקוין – הכל תופס.

מבחינה בטיחותית תמיד תהיה עדיפות לאמצעי תשלום שלא יותירו אחריהם עקבות אלקטרוניות:

שליחת כסף מזומן בדואר תהיה (כנראה) אופן התשלום הקשה ביותר לאיתור מבחינת הרשויות, אבל היא מצריכה תיאום מראש עם החברה (מומלץ ביותר ליצור קשר עם נציגי החברה לפני שניגשים לשלוח את המעטפה עם התשלום – רק כדי לוודא שכל הפרטים נכונים), ובנוסף דורשת פעילות פיזית מייגעת במהלכה הלקוח נדרש לקום מהספה ולסור לסניף הדואר הקרוב.

אמצעי התשלום הנפוץ ביותר להזמנת זרעים באינטרנט יהיה כרטיס “ויזה נטען” – כרטיס אשראי אנונימי לחלוטין אותו ניתן לרכוש בסניפי דואר.

שימו לב: קיבלנו תלונות מקוראים המדווחים על כך שבדואר מתעקשים לעתים לבקש תעודה מזהה עבור כרטיס הויזה הנטען למרות שבפרסומות הם מציגים את השירות כ-“אנונימי”.

מבדיקה עולה כי הבלבול נוצר מכיוון שהדואר מספק שני סוגים שונים של כרטיסים נטענים:

כרטיס ויזה דולרים נטען – זהו הכרטיס עליו ימליצו ברוב המקרים פקידי הדלפק בדואר: הכרטיס עולה 40 ש”ח בישראל למשל ויש אפשרות להטעין אותו כמה פעמים שרוצים באיזה סכום שרוצים – הכרטיס ויזה דולרים נטען מצריך הזדהות ולכן לא מומלץ להשתמש בו.

כרטיס ויזה “שקלי” נטען – זהו כרטיס מוגבל ביותר וחד-פעמי כך שניתן לעשות בו רק שימוש בודד, סכום הטעינה מצומצם מאוד ונע בין 250 ש”ח (מינימום למילוי) עד 1000 ש”ח (מקסימום) – כרטיס ויזה שקלי איננו מצריך הזדהות ולכן עדיף וכדאי לדרוש את הכרטיס הזה ולהשתמש בו במהלך ביצוע ההזמנה.

כך זה נראה: כרטיס ויזה "שקלי"
כך זה נראה: כרטיס ויזה “שקלי”

חשוב לציין כי פקידי הדואר ברוב המקרים יתעקשו להציע את הכרטיס הרב פעמי (יטענו שזה שירות משתלם יותר מסיבות כאלו ואחרות) ולכן מומלץ לדרוש באסרטיביות את הכרטיס ה”שקלי” שכאמור אמנם מוגבל יותר אך אנונימי לחלוטין.

שלב רביעי: ביצוע ההזמנה

מיקום: מומלץ שלא לבצע את ההזמנה מהמחשב בבית אלא במקום זאת להגיע למקום ציבורי (כמו קפה-אינטרנט, ספריה וכ’) – זאת כדי שהרשויות לא תוכלנה להתחקות אחר מקור ההזמנה.

תהליך הזמנת זרעי קנאביס הוא פשוט למדי ודורש פחות מ-5 דקות. ניתן כאמור למצוא מדריכים מפורטים עבור תהליך ההזמנה באופן ספציפי לכל חברה וחברה בעמוד “רכישת זרעים” – במדריכים הללו ניתן לקבל גם “קוד הנחה” שיצמצם במעט את החשבון הסופי.

בחירת אופן המשלוח: רוב חברות הזרעים מציעות מספר אופציות למשלוח בעלות משתנה. שיטות המשלוח משתנות מחברה לחברה אך הדעות חלוקות בנוגע ליעילות ולאחוזי ההצלחה של המשלוחים היקרים – רבים טוענים כי עדיף לבחור תמיד באפשרות המשלוח הפשוטה ביותר.

מבירור שערכנו עם נציגים של מספר חברות זרעים באירופה נראה כי האופציה של “משלוח מוסווה” קיימת בעיקר למען השקט הנפשי של הלקוח. לדבריהם גם המשלוח הפשוט ביותר מגיע ליעדו באחוזים גבוהים וללא בעיות.

הסיבה המרכזית שבגינה מגדלים מעדיפים את אופן המשלוח הפשוט ביותר היא מכיוון שחבילות הזרעים הנשלחות במשלוח הפשוט מגיעות (כמעט) תמיד היישר אל תיבת הדואר הפרטית – וכך, במקרה שדופק על הדלת “שליח” של הדואר (שהוא בעצם שוטר סמוי שמבזבז את כספי המיסים שלנו), ניתן להבין מיד כי מדובר כפי הנראה במלכודת, להסתכל לו בלבן של העיניים ולהגיד: “סליחה אבל זו כנראה טעות בכתובת. לא הזמנתי דבר שכזה מעולם…”

לעומת זאת באמצעי המשלוח היקרים יותר (בהם הזרעים מוסתרים באמצעי הסוואה שונים) יש ברוב המקרים צורך באיסוף החבילה מסניף הדואר או בהגעה של שליח עד הבית, כך שקשה לנחש האם עומד מולנו שוטר או שליח.

תיבת דואר דיסקרטית: למרות שכפי שהסברנו אין באמת צורך בשירות שכזה, ישנם שירותים פרטיים המציעים פתיחת תיבת דואר פרטית ומבטיחים לשמור על דיסקרטיות מלאה. שירות דואר ישראל מספק תיבת דואר פרטית אף הוא ועל אף שהוא דורש הצגת תעודת זהות, ניתן בהחלט לשלוח מכתב לתיבה זו, רק לבקש שפרטי הנמען יהיו שונים משלכם – כך המעטפה תגיע לתיבה הפרטית, אך לא על שמכם.

לאחר שהפרטים בנוגע למשלוח הושלמו במלואם נותר רק להכניס את אמצעי התשלום, לסיים את תהליך ההזמנה ולהמתין בסבלנות לחבילת הזרעים. חשוב: לאחר הגעת החבילה לכתובת, מומלץ ורצוי לחכות מספר ימים לפני פתיחת המעטפה ואולי אף לרשום עליה “טעות בכתובת” ולהניח על המקרר. אם כעבור 5 ימים איש לא בא, אף אחד כנראה כבר לא יגיע.

הזרעים הגיעו? ראו את המדריך להנבטת זרעים ואת המדריך לגידול קנאביס.

ראו עוד:
המדריך להתחמקות מתמנונים
ארבעת משפטי הקסם להתמודדות עם שוטרים
“זרע ישראל” – חנות זרעי קנאביס בעברית


ערוץ הגידול

מדריכי גידול קנאביס


Cannabis Stores and Doctors Lists
Close